More

  Dead by Daylight Iron Maiden ile Buluşuyor

  Tarih:

  Bir yandan korku oyunu sektörünün en popüler isimlerinden biri, diğer yandan heavy metal müziğin efsanevi gruplarından biri… Dead by Daylight ve Iron Maiden’ın işbirliği, hem oyun hem de müzik dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Bu işbirliği, korku ve rock müziğin nasıl eşsiz bir uyum içinde olabileceğinin canlı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

  Dead by Daylight, Behaviour Interactive tarafından geliştirilen ve 2016 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu bir korku oyunu. Oyuncular, bir yandan dört hayatta kalanın kaçış çabasını, diğer yandan da onları avlayan bir katilin perspektifinden oyunu deneyimler. Oyun, çeşitli korku filmi klişelerine ve karakterlerine göndermeler içeren geniş bir içerik yelpazesi sunar.

  Daha öncesinde yayınlanan DLC leri ile korku filmlerinden popüler kültüre ait çoğu temaya el atan oyun bu seferde büyük heavy metal grubu Iron Maiden’ın maskotu Eddie’yi hedefine konumlandırmış durumda.

  Grubun üç farklı albüm temasından esinlenmiş Eddie temasını sahip olan DLC ayrıyetten farklı albüm tasarımlarından bir araya getirilmiş bir adet Eddie teması daha içeriyor.

  Karanlık Korkusu

  Survivorlar içinde Iron Maiden tişörtleri getiren DLC, oyun içerisinde seçildiği takdirde “Fear of the Dark” şarkısının da oyun lobisinde çalmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış. Bu da Maiden severler için ekstra bir güzel süpriz.

  Oyun dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

  İlgili Yazılar

  Yorum Yapın

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz